jQuery UI Accordion - Default functionality

واحدهای فناور دوره پیش‌رشد(تیم‌های استارتاپی)

واحدهای فناور دوره پیش رشد، تیم‌های استارتاپی حداقل دو نفره هستند، که دارای هویت مستقل از شتاب‌دهنده شریف بوده و با توجه به برنامه ارائه شده توسط بنیان‌گذاران تیم، در زمینه‌های تخصصی اعم از نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در جهت تثبیت ایده و تیم کاری، توسعه محصول و تجاری کردن آن فعالیت می‌نمایند. این تیم‌ها از دانشجویان یا فارغ‌التحصیلان تشکیل شده‌اند. تیم‌های استارتاپی که متشکل از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف باشند، در الویت پذیرش هستند. دوره شتاب‌دهی، دوره‌ای حداکثر9 ماهه است که طی آن تیم‌های استارتاپی مستقر، ضمن بهره‌مندی از خدمات شتاب‌دهنده(فضای استقرار، زیرساخت‌های توسعه محصول، تخصیص بذرمایه، آموزش و مشاوره، تسهیل‌گری برای جذب سرمایه و …)، محصول اولیه خود را توسعه می‌دهند و به حد معینی از شاخص‌های کلیدی عملکرد خود برای ورود به مرکز رشد یا ارائه به سرمایه‌گذار نزدیک شده و پس از پایان این زمان، از شتاب‌دهنده خارج می‌شوند. پذیرش واحدهای فناور دوره پیش رشد، بر اساس «آیین نامه جامع پذیرش پارک علم وفناوری دانشگاه صنعتی شریف» انجام می‌شود. بدین منظور استارتاپ‌های متقاضی می‌توانند از طریق لینک زیر درخواست خود را جهت پذیرش در دوره پیش رشد ثبت کنند.

واحدهای فناور دوره رشد(شرکت‌های نوپا)

واحد فناور دوره رشد، گروه کاری حقوقی در قالب شرکت یا مؤسسه است که از زمان تأسیس آن بیش از پنج سال نگذشته باشد، با ایده محوری معین برای تجاری سازی محصول (کالا/خدمت) مشخص مرتبط با آن ایده فعالیت می‌نماید. ویژگی شرکت‌های نوپای واجد شرایط پذیرش: داشتن محصول دانشی: محصول دانشی این شرکت‌ها باید حداقل به مرحله نمونه آزمایشی رسیده باشد و یا در آستانه ارائه نمونه آزمایشی باشد. برنامه تأمین مالی: این شرکت‌ها می‌بایست برای تأمین منابع مالی لازم جهت تجاری‌سازی محصول خود، راهکارهای مشخص و قابل قبول داشته باشند. برنامه بازار: جهت فروش محصول باید تحقیقات اولیه در رابطه با جامعه مشتریان را انجام داده باشند و برنامه مشخصی به منظور توسعه گروه‌های مشتری داشته باشند. تیم: این شرکت‌ها باید دارای تیمی توانمند، متشکل از افراد با تخصص‌های مورد نیاز برای توسعه کسب‌و‌کار باشند. شرکت‌های نوپا که متشکل از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف باشند، در الویت پذیرش هستند. دوره رشد، دوره‌ای است که طی آن واحدهای فناور مستقر در مرکز که دارای هویت حقوقی مستقل می‌باشند، به معیارهای رشدیافتگی دست‌یافته و پس از طی این دوره که حداکثر سه سال است، از مرکز خارج می‌شوند. تحقق ایده محوری، تثبیت مدل کسب‌وکار، تجاری‌سازی محصول، تولید فرآورده‌ها و فرآیندهای قابل عرضه به بازار، ایجاد اشتغال و کسب درآمد مبتنی بر دانش از اهداف این دوره است. پذیرش واحدهای فناور دوره رشد، بر اساس «آیین نامه جامع پذیرش پارک علم وفناوری دانشگاه صنعتی شریف» انجام می‌شود. بدین منظور شرکت‌های متقاضی می‌توانند از طریق لینک زیر درخواست خود را جهت پذیرش در دوره رشد ثبت کنند.

واحدهای فناور دوره پسارشد(شرکت‌های رشدیافته)

شرکت‌های رشدیافته‌، شرکت‌هایی هستند که مرحله راه‌اندازی کسب‌و‌کار و دوره رشد را پشت سر گذاشته، به بلوغ رسیده و به پایداری نسبی دست یافته‌اند. این شرکت‌ها دارای مشخصات زیر هستند: برخورداری از اعتبار مالی و حقوقی مناسب (گردش مالی، میزان فروش، تراز سود و زیان، وضعیت شفاف مالیاتی و بیمه‌­ای و …) دارای تیم مناسب و دارای شرایط مطلوب نیروی انسانی دانشی (کمی و کیفی) دارای فعالیت فناورانه در چارچوب فهرست کالاها و خدمات دانش‌بنیان کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهور حضور موثر در بازار و صنعت دارای برنامه کاری و چشم‌انداز مناسب استقرار هسته اصلی شرکت در ناحیه نوآوری شریف پذیرش واحدهای فناور پسارشد، براساس «آیین نامه جامع پذیرش پارک علم‌وفناوری دانشگاه صنعتی شریف» انجام می‌شود. بدین منظور استارتاپ‌های متقاضی می‌توانند از طریق لینک زیر درخواست خود را جهت پذیرش در دوره پسارشد ثبت کنند.

دفاتر نوآوری و فناوری صنایع

در این دفاتر کارشناسانی از بخش تحقیق و توسعه یا فناوری و نوآوری صنایع مختلف مستقر می­‌شوند تا ضمن رصد کردن فعالیت‌ها و عملکرد شرکت‌ها و واحدهای فناور مستقر در پارک و هم‌چنین ظرفیت‌های دانشگاه صنعتی شریف، در راستای زنجیره ارزش خود از این قابلیت‌ها و ظرفیت‌ها استفاده نمایند. حضور این بخش‌ها علاوه بر تاثیر بر رشد و پایداری واحدهای فناور، موجب خواهد شد تا زمینه لازم برای بازار‌محور شدن ایده‌های واحدهای فناور و تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی دانشگاه و بهره‌گیری از استعدادهای دانشجویان فراهم شود. دفاتری که به نمایندگی از صنایع در پارک پذیرش می­‌شوند، باید حجم قابل قبولی از فعالیت‌های تحقیق و توسعه و حمایت از جریان نوآوری و فناوری در زیست بوم نوآوری و فناوری دانشگاه باشند. صنایعی که این دفاتر نوآوری و فناوری را در پارک ایجاد می‌کنند باید دارای توان مالی بالا، بازار بزرگ و ظرفیت جذب فناوری و نوآوری باشند. هسته اصلی دفاتر نوآوری و فناوری می بایست در ناحیه نوآوری شریف مستقر شود. پذیرش دفاتر فناوری و نوآوری صنایع، بر اساس «آیین نامه جامع پذیرش پارک علم وفناوری دانشگاه صنعتی شریف» انجام می‌شود. بدین منظور شرکت‌های متقاضی می‌توانند از طریق لینک زیر درخواست خود را جهت پذیرش در دفاتر نوآوری و فناوری صنایع ثبت کنند.

تأمین‌کنندگان خدمات

با توجه به ماده 1-1 اساسنامه پارک، تأمین‌کنندگان خدمات از نهادهایی هستند که در فراهم کردن زمینه رشد شرکت‌های متکی بر نوآوری مؤثرند. منظور از این نهادها، شرکت‌ها یا مؤسساتی هستند که خدمات و فعالیت‌های آن‌ها می‌تواند مرتفع کننده نیازهای گوناگون واحدهای فناور و زمینه‌ساز رشد و توسعه آن‌ها باشد. این خدمات اعم از خدمات تجاری‌سازی، سرمایه‌گذاری، شتاب‌دهی، حقوقی، تأمین مالی، راهبری و مربی‌گری، رفاهی و … می‌باشد. هسته اصلی شرکت‌های تامین کننده خدمات می بایست در ناحیه نوآوری شریف مستقر شود. پذیرش شرکت‌های تامین‌کننده خدمات، بر اساس «آیین نامه جامع پذیرش پارک علم وفناوری دانشگاه صنعتی شریف» انجام می‌شود. بدین منظور شرکت‌های متقاضی می‌توانند از طریق لینک زیر درخواست خود را جهت پذیرش در تامین کننده خدمات ثبت کنند.

تیم های زایشی

درخواست هایی که تاکنون ثبت کرده اید درلیست زیر قابل مشاهده و پیگیری هستند

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.
You don't have permissions to view these records.
Error completing request.
در حال بارگزاری...